Month: February 2020

Prishtinasit reagojnë ndaj Ismet Munishit: E njohim mirë atë!

February 28, 2020

Drejtori i Prishtinës, Granit Begolli, dhe ndihmëstrajneri Debatik Curri i kanë reaguar trajnerit të Ballkanit, Ismet Munishit, për deklaratat e tij të fundit nëpër media, duke thënë se trajneri i klubit nga Suhareka është impulsiv dhe se e njohin atë. Të shtunën në orën 15:00 në kryeqytet, stadiumi “Fadil Vokrri” pritet ta grumbullojë një numër […]

Read More

Ramos: “Shpresoj që Messi mos të jetë në ditën e tij në El Clasico”

February 28, 2020

Pavarësisht rivalitetit që kanë klubet mes vete, Sergio Ramos nuk ka ngurruar që të tregojë se ka respekt maksimal për Lionel Messin, të cilin e konsideron një ndër më të mirin në histori. Fituesi i gjashtë Topave të Artë është në formë në takimet e fundit dhe po kalon një tjetër sezon të mirë, ka […]

Read More

Arteta e pranon: Arsenali e ka të vështirë kualifikimin në Champions

February 28, 2020

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është i vetëdijshëm se do të jetë shumë e vështirë për Topçinjtë ta sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve përmes Premierligës, pas eliminimit nga Liga e Evropës. Humbja e një rasti të artë nga Pierre-Emerick Aubameyang në sekondat e fundit të ndeshjes së Arsenalit kundër klubit grek Olympiacos bëri që […]

Read More

Përgjigjja e Otto John kur pyetet nëse do të pranonte ftesën e Kombëtares së Kosovës

February 28, 2020

Ylli afrikan i FC Prishtinës, Otto John, nuk ka hezituar të thotë ‘po’ kur është pyetur nëse do të pranonte ftesën e Kosovës. Në një intervistë për Zerin, John tha se kohë të mjaftueshme ka kaluar në Kosovë dhe Shqipëri andaj sigurisht, me gjithë qejf do t’i thoshte po ftesës nga Bernard Challandes. “Po, do […]

Read More

Munishi: “Ndeshja me neve do të jetë si një provim për Prishtinën”

February 28, 2020

Ismet Munishi, pashkë me Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, është paraqitur në konferencë për media ku ka folur para ndeshjes me Prishtinën që do të zhvillohet të shtunën në “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 17:00. Ai thotë se për Prishtinën, sfida me Ballkanin është si një provim, derisa ka vetëm fjalë të mira për […]

Read More

Prishtina dhe Ballkani japin premi për lojtarë që ta fitojnë derbin

February 28, 2020

Prishtina dhe Ballkani japin premi për lojtarë që ta fitojnë derbin Drejtori i Prishtinës, Granit Begoli, ka thënë se kryesia e klubit me siguri do të vendosë t’u ofrojë lojtarëve premi për ndeshjen kundër Ballkanit, ndërsa edhe Arbër Prekazi, futbollist i klubit nga Suhareka, ka thënë pret që të ketë premi edhe për të dhe […]

Read More

Prishtina – Ballkani, mbrojtja më e mirë kundër sulmit të dytë më të mirë

February 28, 2020

Në ‘Fadil Vokrri’, të shtunën mbrëma do të zbresin dy skuadra që po synojnë titullin në IPKO Superligë, Prishtina e Ballkani. Përballen skuadra me mbrojtjen më të mirë dhe ajo me sulmin e dytë më të mirë. PKO Superliga e sjell këtë fundjavë derbin më të madh të sezonit në futbollin kosovar, raporton Gazeta Express. […]

Read More

Përballja me Juven, testi më i mirë për Interin sipas Contes

February 28, 2020

Antonio Conte ka deklaruar se përballja me Juventusin, është testi më i mirë për të parë Interin ku është, nëse është gati për të luftuar për trofe. Nga një sezon aspak i mirë (vitin e kaluar), me Antonio Conten në stol, Interi ka ndryshuar rrënjësisht. Zi Kaltrit po luftojnë për titullin e Serie A, edhe […]

Read More

Ronaldo paralajmëron Lyonin: “Mund ta përmbysim rezultatin dhe të kualifikohemi”

February 28, 2020

Ronaldo paralajmëron Lyonin: “Mund ta përmbysim rezultatin dhe të kualifikohemi” CR7 thotë se janë të zemëruar me humbjen në Champions, por beson se ‘Zonja e Vjetër’ mund të përmbysë gjithçka në Itali… Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thënë se nuk janë të lumtur me humbjen 1-0 nga Lyoni në Champions League, por beson se […]

Read More

Baftiu: Besojmë në rezultat pozitiv kundër Prishtinës

February 28, 2020

Baftiu beson se Ballkani mund të dalë me rezultat pozitiv nga ‘Fadil Vokrri’. Të shtunën, nga ora 17:00, Prishtina dhe Ballkani do të përballen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndeshje që vlen për kreun e tabelës. Drita është aktualisht liderë me 40 pikë, por me një ndeshje më shumë se Ballkani që ka gjithashtu 40 pikë […]

Read More